Get Adobe Flash player

NEMYČEVES- LUŽANY 4:5 ( 1:1 )

Do zápasu podzimu - vždyť hraje 2. s 3. mužstvem- vstupujeme hodně aktivně. Vytváříme si tlak a některé příležitosti , které ovšem nedotáhneme do zdárného konce. Hostující tým hraje od začátku hodně od podlahy . Snaží se rozehrávku napadat již hluboko na naší polovině . Zároveň nezapomíná ani na útočení a tak je vidět zajímavý fotbal.Škoda jen , že HR tomuto trendu nijak nepomáhá. Netrestá hostujícího kapitána , který během 15 minut vyprodukuje 5 faulů, z toho 3 na žlutou kartu. Nechá si do zápasu poměrně dost hovořit a často diskutuje s hostujcími hráči. To fotbalu  opravdu neprospívá a hra se začíná kouskovat. V této fázi utkání přichází faul ve vápně hostí na J.Marka .HR nic , a až na pokyn A2 nařizuje pokutový kop. Ten ovšem K.Hochman neproměňuje  , ale  za chvíli po závaru před brankou hostí střílíme gol - autorem T.Trč , který protlačí míč do sítě 1:0. Jsme na koni a je jen škoda , že střely J.Marka , nebo hlavička O.Bretta neskončí v síti. Těsně před přestávkou píská HR faul  a z následného nákopu soupeř vyrovnává1:1. V poločase je o čem hovořit - znovu si vysvětlujeme důsledné bránění v naší šestnátce , přichází střídání kdy za J.Suchánka  jde do hry T.Tomášek. Tento tah se osvědčil - z první šance ještě Tomáš gola nedává , ale potom uplatní svoje zkušenosti a zvyšuje na 2:1. Nyní je soupeř na kolenou - v zápětí máme 2 obrovské šance na zvýšení náskoku. Nejprve se dostává za záda obránci  J.Marek , ale střela končí pouze v boční síti, poté T.Tomášek odstaví stopera a jeho střelu brankář vyráží . Je to škoda , protože v zápětí kope nepřímý kop soupeř a opět nedůsledná obrana a je to 2:2. A než se vzpamatujeme dostáváme další gol a opět hlavou 2:3 . My musíme přeskupit řady , dochází ke střídání a vzadu hrajeme vabank. Právě v okamžiku , kdy bychom mohli se zápasem něco udělat , přichází na scénu HR a A2. Nejprve opšt rozhodčí netrestá faul na J.Řadu u pomezní čáry a soupeř pokračuje v útočné akci. Na konci stojí hráč v ofsajdu , ale praporek pomezního nic 2:4. Za chvíli nato  soupeřův útočník využívá 3 m ostavení v ofsajdu a pomezní zase nic  2:5. To je už i na nás mnoho a po kritice rozhodčího dostává Z.Řada ŽK . nyní se moc fotbalu nehraje. Ale my se ještě nevzdáváme . Agilní M.Zitka dává během 5 minut 2 goly a jsme pořád ve hře . A zase zaúřaduje HR , který nesmyslně přerušuje hru , diskutuje s hráči a prakticky se 12 minut nehraje. V závěrečnám náporu máme 2 veliké šance - J.Marek z 5 m přestřeluje branku , O.Brett nedosáhne na centrovaný míč . Konec zápasu je nehodný tohoto mače. HR není schopný zápas zvládnout a při odchodu do kabin to dávají aktéři patřičně najevo . Závěrem je potřeba se pozastavit nad tím , proč na tento důležitý zápas pro obě mužstva byli delegováni právě tito rozhodčí ( když zápas  ve Žlunicích pískali rozhodčí  z jiného okresu a delegát) , proč nebyl přítomen delegát svazu , když na jiné zápasy před tím byl ( a myslím si , že nyní to byl důležitější zápas ). To není ale výmluva , zápas to byl na poměry velmi dobrý a asi by mu slušela remíza . Nyní je konec podzimní části a na tu jarní se musíme pořádně připravit, Vždyť hned první 2 kola můžouhodně  napovědět . Nejdříve hrajeme na hřišti Lužan a poté přivítáme Starou Paku . Takže se máme na co těšit .Všem hráčům děkujeme za hru , kterou předváděli po celý podzim  , funkcionářům za poctivou práci pro oddíl a v neposlední řadě těm pár věrným fanouškům  za podporu vždy , i dyž se nám někdy herně nedařilo. DÍKY!!!