1   :    3

Branka :  Radačovský

Sestava :  Brožíček – Řada Jakub, Jezbera, Brett, Pánek  -  Řada Vojta -   Calta P., Zítka, Radačovský, Marek – Tomášek

Střídání : 60´ Kateřiňák  místo  Jezbery

78´ Kolář  místo   Pánka

82´ Hrdlička  místo  Řady Jakuba

Hodnocení :  Derby zápas jsme začali ve velice vlažném tempu s pocitem, že se nám nemůže nic stát. Již od počátku jsme si koledovali o průser a ten přišel hned z prvního rohu hostí, kteří se namáčkli do prostoru před brankářem a prosadili se gólově  hlavičkou.  Prvních 20 minut bylo opravdu tragických a vše pak vyústilo ve 25 minutě zbytečným faulem Honzy Marka, za který rozhodčí správně udělil červenou kartu. Od tohoto momentu jsme byli do konce poločasu pro soupeře málo nebezpeční a byli jsme to naopak my, kdo vyráběl jednu chybu za druhou.  Ve 30 minutě se nedomluvili Jezbera s Brettem, špatně vyhodnotili situaci a hosté vstřelili druhou branku. To už bylo velice zlé  a zralé na ručník.

O poločasové přestávce jsme připomenuli hráčům, že je v jejich silách zápas otočit, kdy úplně stejný byl scénář podzimního vzájemného zápasu. Vstoupili jsme do druhé půlky aktivně se snahou být více na míči a s větším důrazem a pohybem. Najednou jsme to byli my, kdo udával tempo hry a začali jsme si vytvářet i příležitosti. V 65 minutě po našem tr.kopu zleva se prosadil hlavou Radačovský a dal zápasu dramatický náboj. Byli jsme jasně lepší, měli jsme sto procentní tutovku na kopačce Zlatana ( přestřelil ) a další menší možnosti v průběhu celého druhého poločasu. Bohužel bez brankového efektu. Naopak v 82 minutě jsme vytvořili v rozehrávce zbytečnou chybu, hosté zahrávali tr.kop z pravé strany,  který tečoval ve skluzu jejich hráč do naší sítě a stanovil tak konečný výsledek na 1 : 3.

To byla konečná pro tým a jeho snahu o vyrovnání i když jsme stále bojovali. Bohužel se to nepovedlo.

Zápasu by asi za celý průběh slušela remíza, ale to je kdyby. My jsme chybovali v první i druhé půlce a soupeř trestal a proto si odvezl tři body.

Kluky musím pochválit za druhý poločas kdy jezdili opravdu na doraz svých možností.

Nyní nás čeká úterní dohrávka ve Smiřicích a já doufám, že se dáme do kupy. Odjezd je v úterý 1.5. v 15 hodin z Jičína  - bus  nádraží