Kocbeře  -  Nemyčeves

2  :  2      na penalty výhra Nemyčeves 3 : 4

Střelci :  Vacek, Hochman

Sestava :  Kateřiňák -  Řada Vojta, Šámal, Zítka, Řada Jakub  -  Calta Petr, Vacek, Janků, Calta Jan  -  Tomášek, Hochman

Střídání :  30´ Marek místo Janků     67´ Hrdlička místo Řady Vojty        78´ Brett  místo  Tomáška     83´ Stejskal  místo  Vacka

Hodnocení :  V zápase proti Kocbeřím, které mají svůj azyl v Poříčí u Trutnova jsme zajížděli s odhodláním urvat body, které by nás drželi v horní polovině tabulky. Když jsme dorazili na místo vrátili jsme se v čase hodně zpět. Hřiště nebylo až tak špatné jak působilo celé okolí a zázemí. Člověk si řekne co proti nám ti funkcionáři  svazu mají, když vidí podmínky v kterých hrají soupeři.

Nic méně, byli jsme připraveni k zápasu s odhodláním uspět a první poločas nasvědčoval tomu, že by to nemuselo být nereálné. Domácí sice spoléhali na brejky a nakopávané míče a občas nám trochu zatopili, ale produktivní jsme byli mi. Nejprve se ve 20 minutě trefil z hranice velkého vápna Vacek a vedli jsme 0:1. Bohužel za deset minut na to musel odstoupit pro zranění náš první hráč – Janků. Když se ve 34 minutě prosadil s levé strany Hochman a zvýšil na 0 : 2 pro nás bylo to velice pozitivní i přesto, že se na hřišti trochu jiskřilo a mimo hřiště se vedli debaty mezi lavičkami. To jsme ale ještě netušili, že hlavní role sehrají dva pánové v černém, tedy hlavní arbitr a jeho druhý mladý a učenlivý asistent. Již ve 47 minutě ukázali tito pánové svoji sílu. Pustili tří metrové postavení mimo hru domácího hráče, který pohodlně skóroval a snížil na 1 : 2. No a teď to začalo. Všechny různé situace , střety otáčel rozhodčí proti nám. Tvrdé zákroky domácích hráčů netrestal ba naopak snažil se tlačit co to dá domácí k naší brance. V 67 minutě musel po jednom takovém zákroku opustit hřiště Vojta Řada. Jeho nástupce Hrdlička se pomalu ani neohřál a stal se terčem likvidačního zákroku po odehrání míče, který vyvolal bouři emocí s možností boxerských vložek. Co se ale nestalo, muž v černém tasil pro domácího jen žlutou kartu. Říkali jsme si tak snad už toho bylo dost. Měli jsme některé možnosti ke vstřelení branky, ale bohužel bez úspěchu. I domácí měli několik možností, ale naše obrana v čele s Káčou byla na místě. Blížila se 82 minuta a stalo se něco, co se jen tak nevidí .  Vacek se při naší akci dostává do jasné střelecké pozice asi tak 8 metrů před brankou domácích. Je následně sražen zezadu domácím hráčem, kdy i domácí funkcionáři a pořadatelé dávají hlavy do dlaní s reakcí, to je přeci vůl ten kluk, to je jasná penalta. Pán v černém také píská a všichni včetně fotbalového boha jsou přesvědčeni, že bude Nemyčeves kopat penaltu. Co se ale nestalo. Po několika vteřinách od písknutí ukazuje pán s píšťalkou obrácený směr, tr.kop proti Nemyčevsi za údajný faul Vacka na domácího hráče. Vlna emocí stoupá, diváci nechápou ( zjevně i dvě mužstva, která hrála zápas hned po nás) jen pán s píšťalkou ví co dělá a proč to dělá. I domácí lavička je zmrazená tímto rozhodnutím, které nemá nic společného s čistotou sportu. Náš hráč musí po zákroku domácí hráče opustit hřiště na nosítkách, docela paradox.

Rozhodčí nastavuje 6 minut nad rámec hrací doby a bohužel v 92 minutě jsme neodvrátili míč z vápna a domácí se trefili a srovnali na 2 : 2. Takto skončil i zápas a rozhodli penalty v nichž čaroval náš Káča a tak vezeme dva body. Bohužel je to ztráta po průběhu zápasu a zejména jeho závěru. Klukům musím ale poděkovat za statečnost, kdy bojovali proti 13 domácím hráčům. Jen první asistent byl relativně v pohodě. O výsledku nerozhodli hráči na hřišti ale dva pánové v černém a je smutné, hodně smutné, že se k tomuto snížili. Jejich práh slušnosti je asi pod bodem mrazu pokud dokáží dělat  takovéto lumpárny ve sportu, který všichni milujeme ( no oni asi moc ne ) a proto ho děláme.

Jdeme ale dál. Věříme a víme z vlastní zkušenosti, že většina kluků v černém jsou správní borci a nemají potřebu dělat takovéto nečisté věci. Dokážeme odpustit chybu  rozhodčím pokud není úmyslná a nemá za cíl poškodit některé z mužstev. My hrajeme fotbal pro radost a to by si měli uvědomit všichni kolem fotbalu.

R. Horna

Trénink tento  týden  :   pátek   27.10.   od  16.30  hodin

Zápas  :      sobota  28.10.   od 14:30  -  doma – soupeřem bude Dvůr Králové B.

Sraz hráčů ve 13:00