5   :   1

Branky : 2 x Radačovský, 2 x Marek,  Zítka

Sestava :  Kateřiňák – Trč, Brett, Šámal, Řada Jakub – Zítka, Vacek, Hochman, Stejskal  - Marek, Radačovský

Střídání :  65´ Hrdlička místo Stejskala

74´ Koldovský  místo  Řady Jakuba

81´ Horna  místo  Bretta

Hodnocení :  Před tímto zápasem jsme řešili složitou situaci ohledně sestavy. V sobotu ráno nám chybělo 7 kmenových hráčů kádru. Ať už byli důvody nepřítomnosti zdravotní nebo jiné osobní, museli jsme řešit složitou a před derby ne zrovna ideální situaci. Podařilo se nám zajistit Koldovského a Hrdličku, hráče našeho širšího kádru a patří jim za to dík, stejně jako 11 statečným ,kteří nastoupili v základní sestavě. Hned od počátku zápasu jsme udávali, tempo hry a opět si vypracovali několik brankových příležitostí, bohužel bez gólového efektu. Naopak v 18 minutě jsme chybovali na levé straně při obsazení hráčů a hosté udeřili . Brejk a křižná rána do spodního rohu branky a byla  zde opět nepříjemnost. Nedáš , dostaneš. Naše klasika posledních zápasů. Kluky to ale nepoložilo a nadále hráli svoji nátlakovou hru a úspěch se dostavil. Nejprve se prosadil křižnou střelou sváteční střelec J Zítka ve 26 minutě a dal nám klid do hry. Kluci makali na sto procent a bylo to hned vidět. V 37 a 39 minutě přišla chvíle Radačovského, který se dvakrát trefil fakt ostrými  ranami, které neměl brankář šanci udržet. Naše otočení z 0 : 1  na 3 : 1  zamávalo soupeřem. Další hřebíček zasadil Marek ve 44 minutě a poločasových 4 : 1 bylo ideálním počinem do druhé půle.

Druhý poločas se vyznačoval vyrovnanou hrou s minimem šancí na obou stranách. I přesto jsme se dočkali další branky z kopačky Marka v 61 minutě. Stav 5 : 1  setrval do konce zápasu, který se tak trochu již dohrával. Za zmínku snad stojí pouze červená karta hostujícího hráče, který neunesl menší faul na svoji osobu, který hl. rozhodčí neodpískal, nechal pokračovat ve hře a tak si tento hošík vyšlápl na našeho nejzkušenějšího hráče Vacka a jak sám Váca řekl,  nabral ho na vidle a praštil s ním o zem. Červená byla okamžitá a zasloužená. Pro nás ale bylo důležité, že se Váca postavil a mohl fungovat J. Následně jsme  trochu prostřídali a utkání se dohrálo v poklidu.

Kluci zaslouží velikou pochvalu, jak přistoupili k utkání. Dodržovali stanovenou taktiku a to vedlo k úspěchu, který jsme potřebovali. Tři body jsou doma a to je důležité. Navíc fakt, že se hrál vcelku pohledný fotbal je ta nejlepší pozvánka pro fanoušky na další zápasy.

Děkujeme fanouškům za podporu a věříme, že opět přijdou v hojném počtu.