Get Adobe Flash player

NEMYCEVES - PODHRADÍ A 0 : 0

NEMYČEVES  - PODHRADÍ  A  0 : 0

Sestava : Hrdlička - Kolář , Trč , Řada V.,Koldovský ( 70min Kareš)- Rejha , Suchánek , Typlt ( 80 min Dobiáš) ,Řada J.  - Brett( 80min Paděra) , Šimánek ( 55min Brožíček )

Poslednímu utkání sezony předcházela slavnost v našem oddíle v podobě dvou předzápasů k výročí 50 let založení fotbalu v Nemyčevsi . V prvním zápase porazila garda Nemyčevse gardu Češova 3 : 1 , v druhém utkání mladší garda porazila mužstvo PRAHY  3 : 0 . Takže výborné pozvání na naše miatrovské utkání .

Během posledních dní kolovaly zaručené zpráva o prodaných a koupených zápasech .S chválou musím řísi , že se ani jedna netýkala našeho mužstva . Všichni hráči se soustředili na poslední zápas s odhodláním  neudělat si ostudu před početnou diváckou návštěvou . Stejně jako před každým zápaem i nyní proběhl při pátečním treninku rozbor soupeřovi hry  a bylo vidět ,jak hráči vnímají i sebemenší detail .Pochopil jsem , že hráči vnímají co se od nich očekává . Ještě těsně před utkáním jsem povedl změny v sestavě a v rozestavení hráčů. Tyto změny mě mile překvapily  a hře prospěly.

Z počátku zápasu nám chvilku trvá než si zvykneme na nové rozestavení , čehož soupeř využívá k vytvoření si tlaku .Jeednoduchou hrou ,kdy se snaží dotat míč co nejdříve k útočníkům už vlastně od obránců nám nedělá příliš starostí. Postupně se i my osmělujeme a O.Brett má velkou příležitost otevřít skore . Místo přihrávky na nabíhajícího L.Rejhu volí střelu , bohužel mimo branku . Útočníci soupeř jsou rychlí  a naše obana přece jenom ke konci poločasu má malá okenka. Ještě T.Trč  v pozici posledního čte hru a včas zaskakuje za obránce . Spolu s V.Řadou odehravají dobré utkání vlastně během celého zápasu nedovolili útočníkům ,aby šli sami na Hrdličku . Se střelami z dálky si Hrda poradil . Jedna věc mě mrzí - necitlivé posouzení rozhodčího situace při brejkové akci . Udělená žlutá karta za simulování je pro mne nepochopitelná .

Během poločasové přestávky se dovídáme výsledek utkání , který zajímá hlavně Podradí . Robousy - Pecka  0 : 1 .To je ohromným hnacím motorem pro hostující hráče . Na toto však upozorňujeme a je vidět na hráčích odhodlání .

Druhý poločas jsme to kupodivu všech , kdo diktuje hru a přesnými centry ze stran si vytváříme šance . Po jednom centru už všichni vidíme míč v síti , ale J.Suchánek trefuje jenom stojícího golmana , v zápětí další halavička L.Koláře a opět zachraňují obránci na brankové čáře  .Tento úsek hry se nám vydařil . Na soupeři je vidět nervozita , nepřesnost přihrávek se násobí Potom trenér soupeře zaříná se střídáním- chce oživit hru. To se mu částečně daří nasazením M.Voldána so útoku . Na jeho způsob hry jeden na jednoho jsem upozrňoval předem, a tak hráči si za chvilku zvykli a  hned jej zdvojovali . Zápas plynul bez větších emocí až do 60 min. Po jednom hlavičkovém souboji a na pokyn pomezního uděluje HR druhou žlutou kartu  tudíž červenou J.Řadovi.Tu samou barvu ukáže i M.Voldánióvi , aby vzápětí své rozhodnutí změnil a Voldánovi dává kartu žlutou . Budeme hrát 30 min o deseti . Teď to bude srdíčku - je to vidět na hráčích jak přijímají verdikt rozhodčího . Aby toho nebylo málo dozvídáme se výsledek Robous - stále 0:1. Očekáváme peklo , protože v případě vítězství Pecky v Robousích a vítězství Podhradí u nás by postupovalo Podhradí do 1.b třídy , ale naši hráči po chilkové roztržitosti se opět dostávájí do hry a soupeři vůbec nic nedovolují . Pouze pár centrovaných balonů , s kterými si hravě poradí Hrdlička.V době, kdy se  blíží konec zápasu , máme dvě obrovské šance na gol . Dlohý balon na O.Bretta , brankář vybíhá daleko za vápno ,ale pouzese sráží Ondřejem , zatolaný míč se dostává k F.Dobišovi ( hráči , který u nás hostuje právě Z Podheadí) a ten míjí prázdnou branku z velké dálky.Druhá šance je ještš tutovější . J.Paděra po průniku přihrává V.Řadovi , ten si ovšem nepříliš dobře zpracovává míč. Po přehození brankáře míč z prázdné branky vykopává obránce . Přichází závěrečný hvizd rozhodčího .Zároveň se dovídáme výsledek Robousy - Pecka 1:1 . Do 1.B třídy postupuje celek Robous - blahopřejeme .

Co říci na závěr : Hodnocení našeho působení v okresním přeboru ponechme na pozdější dobu .Ale poděkovat můžeme hned - poděkování patří všem funkcionářům oddílu , obsluze stánku , divákům ,kteří nás povzbuzovali i když se nám nedařilo , zastupitelům obce v čele se starostou a veposlední ředě všem hráčům , protože bez nich bychom nepoznali tu radost z vítěstvích a smutek z porážek . Proto se fotbal hraje .

Přeji všem hezkou dovolenou . Načerpejte síly - začínáme V Neděli 4. 8 .2013 v  10,00 hodin na hřišti .